Informatyka na tyle głęboko wniknęła w działalność przedsiębiorstw, że stała się kluczowym elementem ciągłości ich działalności

Każda organizacja musi więc uwzględnić bezpieczeństwo tej sfery swojej działalności. Kluczowymi obszarami są wewnętrzne zasoby danych (macierze, serwery plików) oraz systemy komunikacyjne LAN/WLAN oraz dostęp do zasobów sieci Internet.

Sieć Internet to doskonałe medium komunikacyjne. Korzystanie z niego poza niewątpliwymi zaletami niesie ze sobą sporą dawkę zagrożeń w korzystaniu z jego zasobów, udostępnianiu do niego swoich zasobów, jak również wykorzystywaniu go jako medium dla dostępu zdalnego.

data-center-system-ochronych-danych

Ochrona styku z internetem

Jedną z konieczności w dostępie do zasobów sieci Internet jest ochrona zasobów wewnętrznych organizacji przed niepowołanym dostępem do jej zasobów z zewnątrz. Dostęp ten mógł by skutkować utratą danych i informacji (know-how) stanowiących bardzo istotną przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

W naszej ofercie znajdą Państwo inteligentne zapory sieciowe oraz systemy IPS/IDS wiodących producentów.

Dostęp do sieci LAN/WAN

Projektujemy i wdrażamy systemy całościowego zarządzania polityką bezpieczeństwa i kontroli w sieciach firmowych. Pomożemy Ci zautomatyzować oraz uprościć kontrolę dostępu i zgodności zabezpieczeń dla połączeń przewodowych, bezprzewodowych jak połączeń VPN. Całość zintegrujemy z twoim systemem LDAP, oraz monitoringiem sieci. Zapewniając przejrzysty panel zarządzania.

bezpieczenstwo-it-dostep-wan-lan
img_how_vpn_works

VPN i zdalny dostęp

Sieć Internet jest medium bardzo powszechnym. Stanowi doskonałe łącze dla potrzeb organizacji zdalnego dostępu do wewnętrznych zasobów organizacji, np. z wykorzystaniem technologii VPN opartej o protokoły IPSec i SSL.

Proponowane przez nas rozwiązania zapewniają wnikliwą analizę ruchu internetowego z dokładnością do aplikacji a wręcz konkretnej funkcjonalności.

Bezpieczeństwo treści

Zasoby sieci Internet zawierają sporą dawkę treści, które stanowią realne zagrożenie dla zasobów wewnętrznych organizacji (wirusy, trojany, exploity, etc.) lub też nie powinny być dostępne dla pracowników firmy lub członków organizacji . Kontrola treści pobieranych z sieci Internet staje się podstawowym narzędziem pozwalającym okiełznać i kontrolować strumień informacji płynący do wnętrza firmy.

Proponowane przez nas rozwiązania zapewniają wnikliwą analizę ruchu internetowego z dokładnością do aplikacji a wręcz konkretnej funkcjonalności.

Dla potrzeb administratorów i menadżerów IT dostępne są pełne raporty pozwalające na bieżąco kontrolować wykorzystanie poszczególnych rodzajów ruchu internetowego. Oferowane przez nas rozwiązania opieramy na produktach uznanych producentów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Skontaktuj się z nami aby dowiedzieć się więcej